Gaz Türbini Yağları
Gaz Türbinli Elektrik Santrali Yağları

Gazlı türbinlerin ve elektrik santralinin kritik ekipmanının yağlaması için özel formüllü, yüksek performanslı Mobil™ endüstriyel yağları mevcuttur.  Kalıntılara karşı mükemmel koruma özelliğiyle kesintisiz çalışma sağlayan türbin yağlarından, yüksek sıcaklıklarda ve suyla temas halinde zorlu koşullarda çalışmaya uygun sentetik Mobil SHC™ yağ ve greslere kadar tüm Mobil endüstriyel yağları, üretkenlik arttırma ve maliyetleri düşürme potansiyeli taşır.

Gaz Türbini üreticileri

Mobil markalı sanayi yağları, Siemens, GE ve Alstom gibi önde gelen üreticilerin gaz türbinlerine uygundur.

Gaz Türbini Yağları İçin Onaylar

Doğalgazlı motorlara:

·         Siemens TLV 9013 04

·         Alstom HTGD 90117

·         Solar ES9-224 Class 1

·         GE GEK 32568G

·         GE GEK 101941A

·         GE GEK 28143B

Teklif al »

Gaz Türbinlerine uygun Mobil yağları

·         Mobil SHC™ 800 türbin yağı

·         Mobil DTE™ 800 türbin yağı

·         Mobil DTE™ 700 türbin yağı

·         GE türbinlerinde parlama kontrolü sağlayan Mobil DTE™ 932 GT

Teklif al »

Son tarihli şartnameler ve onaylar için Ürün Bilgi Formu arşivini inceleyiniz.

Mobil Endsütriyel Yağları web sitesinde doğalgaz ve buhar türbinli bir elektrik santralinin iç yapısını inceleyebilirsiniz.

Mobil SHCTM yağlar kullanarak nasıl tasarruf eder ve üretkenliği arttırabilirim?

Mobil SHC yağlar aşırı sıcak ve soğuk, ağır yükler, çok düşük veya yüksek hızlar gibi zorlu koşullarda hissedilir avantajlar sağlar.  Makinelerin kullanım ömrünü ve yağ değişim aralıklarını uzatmaya yardımcı olurken, beklenmedik arızalara ve bakım amaçlı sistem kapatmalara karşı koruma sağlar.

·         Uzun yağ ömrü – Yüksek sıcaklıkta mükemmel kararlılık ve oksitlenmeye karşı direnç sunan Mobil SHC yağları, minerla yağlara göre altı kata kadar daha uzun ömürlüdür.  Böylece yağ değişim aralıkları uzar, yağ bertaraf maliyetleri düşer ve üretim kesintileri azalır.

·         Uzun makine ömrü – Mobil SHC, sermayenizi pas, korozyon ve aşınmaya karşı korur.  Aşırı sıcaklıklarda kararlılığı sayesinde makine ömrünü uzatmaya yardımcıdır.

·         Daha fazla randıman, daha fazla kâr – Mobil SHC sadece yağ ihtiyacını karşılamaz.  İşletme maliyetini düşürme, üretkenlik arttırma ve kârlılığınızı yükseltme potansiyeliyle işletmenize kazanç da sağlar.

Makinelerim için hangi Mobil SHC yağı almalıyım?

Rutin ve bakım amaçlı değişimlerde makinelerinize doğru Mobil yağ ve greslerini koymanız önemlidir.  İnternet üzerinden tavsiye almak için Looble endüstriyel yağ seçme aracını kullanabilir ve sektör, makine ve uygulama şartlarına göre arama yapabilirsiniz.