Rüzgar Türbini Yağları
Rüzgar türbinlerinin aktarma kutularında kullanılan dişli yağlarından salınım, dönme ve türbin yatağı greslerine ve hidrolik yağlarına kadar birçok uygulamaya özel Mobil SHC™ sentetik yağlar mevcuttur. Mobil™ markalı endüstriyel yağları türbinleri çalıştırmakla kalmaz, üretkenlikte sınıf atlatır.

Rüzgar Türbini üreticileri

Önde gelen rüzgar türbini üreticilerinin birçoğuna uygun Mobil markalı sanayi yağı bulunmaktadır.  Bu üreticiler arasında Vestas, Repower, Suzlon, Enercon, GE Energy ve Nordex sayılabilir.

Rüzgar Türbinlerine uygun Mobil yağları

·         Mobilgear SHC™ XMP 320 sentetik dişli kutusu yağı (ana ve yedek aktarma kutuları için)

·         Mobil SHC™ 600 yatak ve dişli yağları (yedek aktarma kutuları için)

·         Mobil SHC™ 524 hidrolik yağı

·         Mobil SHC™ Grease 460 WT (ana yatak, salınım ve yön yatakları için)

·         Mobilith SHC™ 100 gres (jeneratör yatakları için)

Teklif al >>

Son tarihli şartnameler ve onaylar için Ürün Bilgi Formu Kitaplığı'nı inceleyiniz.

Mobil Endüstriyel Yağları web sitesinde bir rüzgar türbininin iç yapısını keşfedebilirsiniz.

Mobil SHC yağlar kullanarak nasıl tasarruf eder ve üretkenliği arttırabilirim?

Mobil SHC™ yağlar aşırı sıcak ve soğuk, ağır yükler, çok düşük veya yüksek hızlar gibi zorlu koşullarda hissedilir avantajlar sağlar. Makinelerin kullanım ömrünü ve yağ değişimi aralıklarını uzatmaya yardımcı olurken, beklenmedik arızalara ve bakım amaçlı sistem kapatmalara karşı koruma sağlar.

·Uzun yağ ömrü – Yüksek sıcaklıkta mükemmel kararlılık ve oksitlenmeye karşı direnç sunan Mobil SHC™ yağları, mineral yağlara göre altı kata kadar daha uzun ömürlüdür.  Böylece yağ değişim aralıkları uzar, yağ bertaraf maliyetleri düşer ve üretim kesintileri azalır.

·Uzun makine ömrü – Mobil SHC™, sermayenizi pas, korozyon ve aşınmaya karşı korur.  Aşırı sıcaklıklarda kararlılığı sayesinde makine ömrünü uzatmaya yardımcıdır.

·Daha fazla üretkenlik, daha fazla kâr – Mobil SHC™ sadece yağ ihtiyacını karşılamaz.  İşletme maliyetini düşürme, üretkenlik arttırma ve kârlılığınızı yükseltme potansiyeliyle işletmenize kazanç da sağlar.

Makinelerim için hangi Mobil SHC yağı almalıyım?

Rutin ve bakım amaçlı değişimlerde makinelerinize doğru Mobil yağ ve greslerini koymanız önemlidir.  İnternet üzerinden tavsiye almak için Looble endüstriyel yağ seçme aracını kullanabilir ve sektör, makine ve uygulama şartlarına göre arama yapabilirsiniz.