Ticari Araç Yağları
Mobil Delvac 1 LE 5W-30, Dizel Partikül Filtreli (DPF) olanlar dahil olmak üzere modern dizel motorlar için uzun yağ değişim aralığı ve yakıt tasarrufu potansiyeli sağlarken, motor ve emisyon sistemi ömrünü uzatmaya yardımcı olan tam sentetik, üstün performanslı bir ağır hizmet dizel motor yağıdır. Mobil Delvac 1 LE 5W-30, modern düşük emisyonlu motorlarda mükemmel performans sağlamak için son teknolojiyi kullanır. Mobil Delvac 1 LE 5W-30, karayolu taşımacılığı ve arazi tipi madencilik, inşaat ve tarım sektörlerinde bulunan çeşitli ağır hizmet uygulamaları ve çalışma şartları için önerilir.

Mobil Delvac 1 LE 5W-30'un performansı, önde gelen ekipman üreticileriyle gerçekleştirilen geliştirme çalışmaları ve en son yağlama teknolojisinin uygulanmasının bir sonucudur. Bu ürün aynı anda 5W-30 viskozite sınıfında MB-Onayı 228.51 ve MB-Onayı 228.5 gerekliliklerini karşılar.


Motor Yağları
Mobil Delvac 1 5W-40 üstün performanslı tam sentetik ağır hizmet dizel motor yağı olup, ağır şartlar altında çalışan modern dizel motorlar için daha iyi yakıt ekonomisi ve uzun yağ değiştirme aralığı sağlamanın yanı sıra motor ömrünü uzatır. Mobil Delvac 1, en yeni teknolojileri kullanarak, aralarında soğutmalı ünitelerin de bulunduğu modern düşük emisyonlu motorlara ek olarak, iyi bakımlı, daha eski motorlar için de olağanüsü performans sağlar. Mobil Delvac 1 5W-40 yağının, taşımacılık, madencilik, inşaat, ve tarım endüstrilerindeki çok çeşitli ve değişik zorlu çalışma şartlarında kullanımı tavsiye edilir. Mobil Delvac 1 ayrıca, dizel/benzinli karma araç filolarında benzinle çalışan araçlar için API SL spesifikasyonlarının gerekliliklerini de karşılar.

Mobil Delvac 1 5W-40 yağının eşsiz performansı, önde gelen motor üreticileri ile geniş kapsamlı işbirliği içinde yapılan geliştirme çalışmaları ve en yeni motor yağlama teknolojisi uygulamalarının sonucudur. Bundan dolayı, bu ürün günümüzün en yeni API, ACEA, JASO ve global dizel motor yağı endüstri spesifikasyonlarını ve hemen hemen tüm başlıca Amerikalı, Avrupalı ve Japon motor imalatçılarının spesifikasyonlarına uyar veya bu spesifikasyonları fazlasıyla geçer.Mobil Delvac XHP Extra 10W-40, ağır yol ve arazi şartlarında çalışan modern, yüksek performanslı dizel motorların çok iyi yağlanmasını sağlamak üzere tasarlanmış ekstra yüksek performanslı sentetik dizel motor yağıdır. Bu dizel motor yağı mükemmel düşük sıcaklık akıcılığını, yüksek sıcaklık viskozite koruyuculuğunu, buharlaşma kontrolünü ve yakıt ekonomisinin arttırılmasını sağlayan yüksek performanslı baz yağlar kullanılarak dizayn edilmiştir. Bu baz yağlar, motorun tüm parçalarının yüksek bir düzeyde korunmasını sağlayan ileri bir katık sistemiyle geliştirilmiştir. Mobil Delvac XHP Extra 10W-40 dizel motorlarda uzun yağ değiştirme aralıklarını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.Mobil Delvac XHP LE 10W-40, ağır yol şartlarında çalışan modern, yüksek performanslı ve düşük emisyonlu dizel motorlara yağlama sağlamak için tasarlanmış, ekstra yüksek performanslı sentetik motor yağıdır. Bu motor yağı, düşük sıcaklıklarda mükemmel akışkanlık gösterip, yüksek sıcaklıkta viskozite koruyuculuğu, buharlaşma kontrolü ve potansiyel yakıt tasarrufunda iyileştirme sağlayan yüksek performanslı baz yağlar kullanılarak tasarlanmıştır. Dizel Parçacık Filtresi (DPF) gibi emisyon düşürücü sistemlerin ömrünü uzatmaya ve verimliliğini korumaya yardımcı olmak için geliştirilmiş yeni bir katık sistemine sahiptir. Bu sistem (DPF), birçok kamyon üreticileri tarafından Euro IV ve Euro V emisyon koşullarını karşılamak için kullanılmaktadır.
Mobil Delvac MX 15W-40, mükemmel yağlama sağlayarak günümüz dizel motorlarının ömrünü uzatan ekstra yüksek performanslı dizel motor yağıdır. Bunun sonucu olarak bu ürün önde gelen tüm Avrupa ve Amerikan motor üreticileri şartnamelerini karşılamakta veya aşmaktadır. Bu ekstra yüksek performans, çeşitli ve değişik alanlardaki endüstriler, kullanımlar ve karma filolardaki saha uygulamalarında kendini kanıtlamıştır.

Bu ürünün sahip olduğu ileri kimyasal özellikleri, günümüzün düşük emisyonlu talepkar dizel motorlarındada ve düşük veya yüksek kükürt içeren yakıtlarla çalışan daha eski dizel motorlarda benzersiz performans sağlar. MobilDelvac MX 15W-40, kurum oluşumu ve yüksek sıcaklık nedeniyle ortaya çıkan yağ kalınlaşmasını mükemmel bir şekilde kontrol etmek ve oksidasyon, korozyon ve yüksek sıcaklıkta oluşan tortulara karşı benzersiz bir dayanıklılık göstermek için yüksek performanslı baz yağlar ve dengelenmiş bir katık sistemini bir araya getirmektedir.

Mobil Delvac Super 20W-50 zorlu karayolu ve arazi hizmetlerinde çalışan dizel motorlar için kanıtlanmış koruma sağlayan yüksek performanslı, ağır hizmet motor yağlarıdır. Mobil Delvac Super Multigrade motor yağları, taşımacılık, inşaat ve tarım sektörlerinde bulunan çok çeşitli ağır hizmet uygulamalarında ve çalışma şartlarında kullanılmak üzere tavsiye edilir. Ayrıca benzinli motorlar için de uygundurlar.


Dişli Yağlar
Mobilube SHC 75W-90, ileri teknoloji ürünü baz yağları ve son teknoloji ürünü katık sistemiyle formüle edilmiş, tam sentetik, yüksek performanslı ticari dişli yağıdır. Bu ürün, geniş sıcaklık aralıklarında mükemmel yük taşıma kapasiteli dişli yağları gerektiren uygulamalarda ve aşırı basınç ve şok yüklemelerin beklendiği uygulamalarda kullanılan manüel ağır hizmet şanzımanları ve arka akslar için tasarlanmıştır. Mobilube 1 SHC75W-90 mükemmel termik ve oksitlenme kararlılığı, yapısı itibarı ile yüksek Viskozite İndeksi (VI), son derece düşük akma noktası ve düşük sıcaklıkta olağanüstü akıcılık özelliklerine sahiptir.

Mobilube1 SHC 75W-90 yağının arkasındaki modern teknolojisi, geniş sıcaklık aralıklı uygulamalar için gerekli olağanüstü viskozite-sıcaklık özelliklerine ek olarak, sıcaklığa bağlı bozulmalara ve oksitlenmeye, aşınma ve korozyona karşı optimum derecede korumanın yanı sıra, kesme kararlılığı, uzun hizmet süresi ve yakıt tasarrufu sağlar. Mobillube 1 SHC 75W-90 sentetik baz yağlar ve ileri katıklarda son teknolojiyi bünyesinde barındırdığından geleneksel dişli yağlarına gore önemli avantajlara sahiptir. Ürün aynı zamanda sıfırın altındaki sıcaklıklarda akışkanlığını muhafaza ettiğinden etkili yağlama elde edilmesini temin eder.Mobil Delvac Synthetic Gear Oil 75W-140, Scania STO 1:0 ve API GL-5 de dahil olmak üzere zorlu koşulların performans gereksinimlerini karşılamak üzere formüle edilmiş, tamamen sentetik aktarma organı yağıdır. Bu ürün, mükemmel yük taşıma kabiliyeti ve aşırı basınç ve şok yük koşullarının beklendiği ve göreceli yüksek vizkositeli dişli yağlarına gereksinim duyulan ağır iş aktarma organlarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Mobil Delvac Synthetic Gear Oil, içerdiği sentetik baz yağ ve geliştirilmiş katıklar  sayesinde mineral yağlara oranla belirgin avantajlara sahiptir.

Mobil Delvac Synthetic Gear Oil 75W-140 'ın kullandığı en son teknoloji, geniş sıcaklık aralığı olan uygulamalar için gerekli olan termal bozulmaya, oksidasyona, aşınmaya ve korozyona karşı en iyi korumayı, kesme kararlılığı ve yakıt tasarrufu için mükemmel performans sağlar.

Sentetik baz yağ karışımı kullanılarak mineral yağlara kıyasla yüksek sıcaklıklarda daha kuvvetli film dayanıklılığı ve yüksek viskozite indeksi sağlamak üzere formüle edilmiştir.Bu teknoloji sayesinde, donma sıcaklıklarının altındaki ortamlarda bile oluklaşma olmadan etkin yağlama işlevi görür.


Mobilube LS 85W-90, sınırlı kayma özellikli diferansiyeller için seçilmiş baz yağlar ve gelişmiş katık sistemiyle özel olarak formüle edilmiş ekstra yüksek performanslı dişli yağıdır. Bu yağ, ExxonMobil tarafından darbeli yük ve aşırı basınca maruz kalan ağır hizmet tipi diferansiyeller, akslar ve son tahrik üniteleri gibi API GL-5 düzeyinde performans gerektiren uygulamalar için tavsiye edilmektedir.Mobilube HD 80W-90 ve 85W-140, yüksek performanslı baz yağlar ile gelişmiş bir katık sisteminden formüle edilmiş dişli yağlarıdır. Bu yağlar aşırı basınç ve darbe yüküne maruz kalan son tahrik üniteleri ile ağır hizmet tipi akslar için tasarlanmıştır. API GL-5 şartnamesinin istendiği yerlerde mükemmel performans sağlarlar.
Mobilube HD-A 80W-90 yüksek performanslı baz yağlar ile gelişmiş bir katık sisteminden formüle edilmiş ağır hizmet tipi dişli yağıdır. Bu yağ, API GL-5 şartnamesinin istendiği yerlerde üstün performans sağlayarak., aşırı basınç ve darbe yüküne maruz kalan ticari şanzımanlar, akslar ve son tahrik üniteleri için tasarlanmıştır.
Mobiltrans MBT, SAE 75W-90 sınıfında, manuel şanzımanlar için tasarlanmış tam sentetik şanzıman yağıdır. Mobiltrans MBT 75W-90, mükemmel viskozite / ısı özelliklerine sahiptir.

Düz ve Otomatik Şanzıman Yağları
Mobilfluid 422, aktarma organı ve hidrolik yağ gereksinimlerini karşılamak veya fazlası ile geçmek amacıyla tasarlanmış ekstra yüksek performanslı, çok amaçlı traktör yağıdır. Bu ürün, tarım alanlarında ve endüstride kullanılan traktörler ve diğer yürüyen ekipmanların aktarma organlarında, tahrik ünitelerinde, hidrolik sistemlerinde ve özellikle yağ banyolu fren sistemlerinde kullanılan yağın seviye tamamlanması veya yeni doldurulması amacıyla formüle edilmiştir. Islak fren sistemlerindeki ötme ve takırdama seslerini önlemek ve istikrarlı fren performansını sağlamak için özel sürtünme karakteristikleri ile tasarlanmıştır. Mobilfluid 422, ağır hizmetlerde kullanılan dişli aktarma organları ile ağır yüke maruz son tahrik ünitelerinin ihtiyaç duyduğu değişik yağ performans özelliklerini sağlamak amacıyla yüksek performanslı baz yağlar ile gelişmiş bir katık sisteminin birleşiminden meydana gelmiştir.

Mobilfluid 426, aktarma organları ve hidrolik yağ taleplerini karşılamak veya bu talepleri geçmek için tasarlanmış ekstra yüksek performanslı çok amaçlı traktör yağıdır. Mobilfluid 426'nın ileri teknolojisi, geniş bir yelpazedeki ortam ve çalışma koşullarında bulunan tarım ve ticari traktörlerin performans taleplerinin optimize edilmesi için tasarlanmıştır. Bu yeni nesil ürün, ağır hizmet uygulamalarında çalışan tarım ve inşaat ekipmanlarının aktarma organlarının gerektirdiği değişik yağlama performans özelliklerini sağlamak amacıyla özel olarak seçilmiş baz yağlar geliştirilmiş katık paketini birleştirmektedir. Bu yağ özellikle ıslak fren ve PTO seslerinin azaltılmasını sağlar.

Mobil ATF SHC, zorlu koşullar altında, yüksek sıcaklık ve ağır yük uygulamalarında çalışan otomatik şanzımanların zorlu taleplerini karşılamak için tasarlanmış üstün performanslı sentetik otomatik şanzıman yağıdır. Doğal olarak sahip olduğu yüksek viskozite indeksi ve kararlılığı ile Mobil ATF SHC yüksek sıcaklıklarda ısıl bozunmaya karşı koruma sağlar, –40ºC'ye kadar olan ortam sıcaklıklarında benzersiz bir performans sergiler.


Mobil ATF 320, Ford Mercon' un en son düzenlenmiş şartnameleri ile General Motors Dexron III şartnamelerinden geçen yüksek performanslı otomatik şanzıman yağıdır.

Mobil ATF 320 bir çok binek otomobil ve ticari araç otomatik şanzımanları için önerilir. Bu yağ aynı zamanda hidrolik direksiyon sistemleri, hidrolik uygulamalar ve otomatik şanzıman yağının kullanılması istenen bazı uygun görülen bazı manuel şanzımanlar için de uygundur.

Mobil ATF 220, Dexron IID kullanılması istenen araçların otomatik şanzımanlarında kullanılan yüksek performanslı yağdır. Ayrıca özel uygulamalarda hidrolik sıvı olarak da kullanılır.


Mobil Gresi
Mobilgrease XHP 220 serisi ürünler çok geniş uygulama alanları ve çalışma koşulları altında kullanılan uzun hizmet ömürlü lityum kompleksi greslerdir. Bu gresler öncü nitelikte en yeni özel lityum kompleks imalat teknolojisi uygulanarak geleneksel ürünlerin üzerinde performans sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Bu ürünler, yüksek sıcaklıklarda mükemmel yapışma, yapısal kararlılık ve su kirliliğine karşı dayanım performansı sağlamak üzere formüle edilmişlerdir. Bu gresler yüksek düzeyde kimyasal kararlılık sergilemekte ve pas ve korozyona karşı mükemmel koruma sağlamaktadır. Bu greslerin yüksek damlama noktası sayesinde önerilen azami çalışma sıcaklıkları 140ºC (284ºF) düzeyine çıkmaktadır. Mobilgrease XHP 220 serisi gresleri, NLGI 00, 0, 1, 2 ve 3 sınıfında ve ISO VG 220 baz yağ viskozitelerinde temin edilebilmektedir.

Mobilgrease XHP 220 gresleri aralarında endüstriyel, otomotiv, inşaat ve denizcilik sektörleri başta olmak üzere çok geniş uygulama alanları içinde kullanılacak şekilde tasarlanmıştır. Bu greslerin performans özellikleri, yüksek sıcaklık, su kirliliği, ağır ve şok yükler dahil olmak üzere zor çalışma koşulları altında ideal çözüm olma özelliği sergiler. Mobilgrease XHP 222 Special eksenel dönüş ve yağ filminin kaybına yol açan diğer koşullar altında aşınmaya karşı koruma sağlayan molibden disülfit içeren yüksek basınca dayanıklı bir grestir.

Mobilgrease Special üstün kaliteli aşırı basınç lityum hidroksitearat gresidir. Aşınma, pas ve korozyon, su ile yıkanma ve yüksek sıcaklık altında oksidasyona karşı koruma sağlamak için formüle edilmiştir. İçinde ayrıca aşınmaya karşı ilave koruma amacıyla molibden disülfit bulunur.

Mobilgrease Special binek araç, kamyon ve tarım traktörlerinde; müteahhit, inşaat ve madencilik sektörlerinde, mobil ekipmanlarda kullanılmak amacıyla tasarlanmış ağır hizmet otomotiv gresidir. Önerilen çalışma sıcaklığı aralığı -20ºC ile 130ºC arasındadır. Molibden disülfit ilavesi ile geliştirilmiş aşınma önleyici özelliği nedeniyle, Mobilgrease Special sürtünme, salınım veya kayma hareketine maruz kalmış ağır yükler altındaki yataklar için özellikle uygundur.

Mobilux EP 0, 1, 2, 3 ve 004 ürünleri dört adet genel amaçlı endüstriyel gres ve bir adet özel hizmet yarı sıvı gresten oluşur. Lityum hidroksistearat kalınlaştırıcı içeren bu gresler aşınma, paslanma ve su ile yıkanmaya karşı ilave koruma sağlayacak şekilde formüle edilmiştir. Bunlar, NLGI sınıfı 00 ile 3 arasında, baz yağ viskoziteleri ISO VG 150 olarak temin edilebilir.
Mobilux EP 0, 1, 2 ve 3 gresleri yüksek basınçların veya şok yüklerin söz konusu olduğu ağır hizmet uygulamaları dahil, çok çeşitli tipte endüstriyel uygulamalar için önerilen greslerdir. Bu greslerin pas ve korozyona karşı mükemmel koruyuculukları ve su ile yakınmaya mukavemetleri onları, yaygın sulu ve nemli koşulların bulunduğu ortamlar için en uygun gres yapar. Mobilux EP 0 ve 1 merkezi yağlama sistemleri için uygundur. Mobilux EP 2 ve 3 genel amaçlıdır. Önerilen çalışma sıcaklık aralıkları -20°C ile 130°C arasındadır, ancak yağlama aralıklarının sıklaştırılması ile daha yüksek çalışma sıcaklıklarında kullanılabilirler.
Mobilux EP 004 özellikle sızdırma sorunu olan kapalı dişliler ve yataklar için uygundur. Keçe aşınmaları ve yenmeleri nedeniyle geleneksel dişli yağlarının sızmasının önlenemediği dişli ve zincir kutuları gibi birçok endüstriyel uygulamada da kullanılırlar. Önerilen çalışma sıcaklığı aralıkları -25 ile 120°C arasındadır